Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie  przystąpił do realizacji projektu: ”Żywność a zdrowie człowieka - świadomy konsument”, realizowanego w ramach Planu Działania  Krajowej  Sieci  Obszarów  Wiejskich  Programu  Rozwoju  Obszarów Wiejskich  na lata 2014-2020. Partnerem projektu jest Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej.

 

W ramach projektu odbędą się dwie konferencje dla 140 uczestników. Spotykamy się 25 września br. w sali wykładowej Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział Płock, ul. Zglenickiego 42D oraz 26 września br. w sali wykładowej Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział Siedlce, ul. Kazimierzowska 21.

Celem operacji jest aktywizacja mieszkańców wsi na rzecz podejmowania inicjatyw w zakresie poprawy jakości ich życia, poprzez podejmowanie działań w kierunku produkcji i wykorzystania żywności wysokiej jakości w zdrowym żywieniu człowieka. Realizacja operacji ma być elementem edukacji żywieniowej w ramach propagowanej polityki prozdrowotnej.

Projekt skierowany jest do mieszkańców terenów wiejskich województwa mazowieckiego, w szczególności rolników, w tym prowadzących działalność agroturystyczną, turystykę wiejską, zagrody edukacyjne i gospodarstwa opiekuńcze oraz przedstawicieli samorządu rolniczego, LGD, KGW i organizacji pozarządowych.

Osoby zainteresowane konferencją, proszone są o zgłoszenie się do doradcy rolniczego MODR, dyżurującego w urzędzie gminy, właściwym ze względu na miejsce zamieszkania lub do osoby bezpośrednio realizującej projekt:

Maria Sudnik
MODR Oddział Siedlce
ul. Kazimierzowska 21
tel. 25 640 09 11, 504 149 862

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Barbara Snopek
MODR Oddział Płock
ul. Zglenickiego 42 D
tel.: 24/268-60-87
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

obraz/ksow